3 Nisan 2013 Çarşamba

Dünya ile eşzamanlı Occupy Love gösterimleri


Türkiye’de ilk gösterimi !f İstanbul festivali kapsamında yapılan Occupy Love filminin dünyadaki ilk gösterimi ise topluluklar tarafından yapılacak. 11 Nisan’da dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de ve Almanya'da Zumbara farklı mekanlarda gösterimler düzenliyor.

Gösterim yapılacak şehir-mekan ve saat bilgileri şöyle:

Adana, Rooms, Çınarlı mahallesi, 61027 sokak, Öztürk apt. 7/11, Seyhan/Adana (ziyapaşa bulvarının bir arka sokağı). Saat 19:00

Ankara, mekan ve saat bilgisi yayınlanacak

Antalya, N'sin cafe, Yenikapı, Kaleiçi. Saat 19:30

Bodrum, Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No.1, 18:30

Bursa, mekan ve saat bilgisi yayınlanacak

Denizli, Genç Sosyal Girişimciler Derneği, Çamlaraltı Mahallesi 6057 Sokak No:3 Kat:2 Merkez. Saat 19:30

Eshişehir, ESYO (Eskişehir Sivil Yerel Oluşumu), Deliklitaş Mah. Gürman Sok. No: 16. Saat 17:00

İstanbul, Avcılar Firüzköy Kültür Evi. Saat bilgisi yayınlanacak

İstanbul, Boğaziçi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Salonu. Saat 17:30

İstanbul, Kadıköy, Kargart, Kadife Sokak, No 16. Saat 21:00

İstanbul, Kadıköy, Yeldeğirmeni Mahalle Evi, Rasimpaşa Mah Uzunhafız Sok.Yeldeğirmeni Kadıköy ist.( Eski İş Bankası Binası). Saat 19.00

İstanbul, Özyeğin Üniversitesi, mekan ve saat bilgisi yayınlanacak

İzmir, Fransız Kültür, Cumhuriyet Bulv. No:152, Alsancak, Konak. Saat bilgisi yayınlanacak

Oldenburg, University of Oldenburg, Hörsaal B. Saat 18.00

Karşı karşıya kaldığımız krizler nasıl aşk hikâyesine dönüşebilir?

Velcrow Ripper’ın Kahire’den Calgary’ye, Wall Street’ten Madrid’e dünyanın dört bir tarafında devam eden aktivist eylemleri belgelediği Occupy Love, yönetmenin Ateşli Aşk Üçlemesi olarak adlandırdığı serisinin sonuncu filmi. Daha önce Scared Sacred (2004) ve Fierce Light (2008) belgesellerini yapan Ripper, gezegenimizin karşı karşıya olduğu sorunların derinlerine inerken dünyada yükselen değişim arzusunu belgeliyor. Ekonomik krizle ekolojik çöküşün ne kadar bağlantılı olduğunu, ekonomilerin sistemi devam ettirebilmek için nasıl doğayı sömürdüğünü ortaya koyuyor. Ripper uyarıyor: “Bugün tüm gezegen sıfır noktasına yaklaşmış durumda.” Tek çözüm ise farklı bir devrim. Aslında dünya, bulaşıcı gibi görünen küçük adımlarla devrime doğru ilerliyor. İnsanlığın adalete olan açlığı belirli bir kötülüğe karşı savaşmak üzerine değil, daha iyi bir dünya istemeye yönelik bir talep olarak karşımıza çıkıyor.

Gösterim mekan ve saat bilgilerinde değişiklik olabilir. Gösterimlerde destek olan Filiz Telek, Alper Akçay, Berika Köksal, Müge Değirmenci, Mustafa Kaba, Celal Erşen İkibudak, Erdi Kaptan ve Atilla Eren’e çok teşekkürler. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...