20 Ağustos 2010 Cuma

Nükleer- Vahit Akça


19 Ağustos 2010 Perşembe

Yunuslara özgürlük: Daha yeni başlıyoruz


Türkiye'de bazı şeyler değişiyor. Şirketler müşterilerinin tepkilerine kulak vermeye başlıyor. Hem de doğal hayatın söz konusu olduğu alanlarda. Opet, akaryakıt alana İstanbul Dolphinarium için indirim kuponu verdiği kampanyasını gelen tepkiler üzerine durdurdu. Yaklaşık 10 gün süren ve internet üzerinden yürütülen kampanyanın kısa sürede sonuç vermesi önemli çünkü genelde insanlar bu tip kampanyalarda boşa uğraşıldığını çünkü büyük şirketlerin bu tip(!) taleplere kapalı olduğunu düşünür. Opet'in aldığı karar bunun aksini kanıtlıyor. Üstelik diğer şirketlere- en azından yan kampanyalarında- doğal hayata zarar verebilecek girişimlerden kaçınmaları konusunda bir işaret verebilir.
NOT: Az önce aldığım bir habere göre Boyner de Opet gibi kampanyasını durdurmuş. Sırada Denizbank,Yapı Kredi ve Denizbank kaldı. http://goo.gl/QKHy adresinden kampanyaya katılabilirsiniz.

Opet'in web sitesinden yayınladığı ve müşteri hizmetlerine tepki maili atanlara gönderdiği duyuru şu şekilde:

Sayin İlgili,


Oncelikle gostermis oldugunuz ilgi icin cok tesekkur ederiz. Opet olarak sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden, çevresel ve sosyal sorunları faaliyetlerimizin bir parçası haline getiren, tüm taraflara karşı etik ve sorumlu davranan, çevreci çalışmalarımız ile doğayı korumaya katkıda bulunan ve bu yönde kararlar alarak uygulayan bir firmayız. İstanbul Dolphinarium ile yapmış olduğumuz indirim kampanyası, en az bizim kadar duyarlı bir kitle tarafından, yunusların yaşamlarına zarar veren bir uygulamaya destek olduğu düşüncesi ile tepki gördü. Biz de bu görüşleri saygıyla karşılıyor ve akaryakıt alanlara sunduğumuz İstanbul Dolphinarium indirim kuponu kampanyamızı durduruyoruz. Çevre bilinci ile doğayı ve canlıları korumaya gösterilen hassasiyete teşekkür ederiz.

Daha detayli bilgi icin 444 6738 numarali Opet Musteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

Saygilarimizla,

Opet Petrolculuk A.S.Musteri Hizmetleri


Bu da Opet'e gönderilen metin:

Sayın yetkili,

Çevre bilinci yüksek ve doğaya saygılı bir birey olarak "Akaryakıt alana İstanbul Dolphinarium için indirim kuponu" kampanyanızı kınıyorum! Yunusların beton havuzlarda işkence çekerek bir bir intihar ettiği, ayı oynatmaktan farksız bir eğlence biçiminin çocuklarımıza aşılandığı ve terapi adı altında umut tüccarlığının yapıldığı bu tesislerle yaptığınız işbirliği, kurumunuzun ismini lekemektedir. Lütfen bu doğal hayat düşmanı kampanyaya son verin. Aksi takdirde Opet'i ömür boyu boykot edecek ve markanızı doğaya dost olmayan bir isim olarak hatırlayacağım.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...